home7

Голова Національного банку України має бути звільнена з посади за статтею «професійна невідповідність займаній посаді», адже її діяльність завдала українцям мільярдних збитків. У цьому переконаний голова Чернігівської обласної організації підприємців-роботодавців «Чернігівщина», керівник Чернігівської обласної організації політичної партії «Новий час» Борис Бойправ.

За його словами, Валерія Гонтарева «заслужила», як мінімум, на кримінальну справу та громадське осудження.

«Сьогодні відбувається дивна гра: голова НБУ то подає заяву на звільнення, то не подає. То йде з посади, то ні. Цю гру треба зупинити. Президент зобов’язаний звільнити Валерію Гонтареву. Звільнити за статтею. Паралельно, Генеральна прокуратура має почати кримінальне провадженням за фактами непрофесійної діяльності голови НБУ. Зокрема щодо штучного опускання курсу гривні з подальшим зростанням. На цих «качелях» збагатилися лише близькі до керівництва НБУ олігархи», – вважає голова обласної організації підприємців-роботодавців «Чернігівщина».

«Довелося читати, що деякі «великі банкіри» заявляють, що Гонтарева навела порядок у банківській сфері. Так «навела». Ліквідовані або знищені – десятки банків. Окремі економісти говорять, що діяльність НБУ стабілізувало економіку України. Так «стабілізувало». Через регулярні знецінення гривні прості українці сумарно збідніли на мільярди гривень. Рівень купівельної спроможності вплала у 3 рази. За це має відповідати, в тому числі й Валерія Гонтарева», – переконаний голова Чернігівської ОО «Новий час».

«НАБУ вже розслідує кримінальне провадження, де фігурує керівництво Національного банку України і воно пов’язане з витрачанням коштів, виділених ряду комерційних банків на рефінансування. Збитки державі від розтрати коштів Національного банку України НАБУ оцінює у мільярди гривень. Тепер справа за ГПУ», – підсумував Борис Бойправ.