2017 04 11 vidstВідставка уряду чи відставка окремих міністрів не покращить ситуацію в державі – як політичну, так і економічну. У цьому переконана політичний експерт, голова Херсонської обласної організації політичної партії «Новий час» Поліна Зінченко.
За її словами, треба не переставляли фігури на «владній шахівниці», а змінювати владну систему.
Нагадаємо, У середині квітня закінчується річний імунітет уряду Володимира Гройсмана. Він його отримав рівно рік тому, коли Верховна Рада проголосувала за Програму діяльності КМУ. Тому в останні тижні піднімається питання про можливу відставку Прем’єра і всього Кабміну.
«В Україні склалася безглузда політична ситуація, коли за діючі парламентські фракції готові голосувати не більше 10 % українців. І ці теперішні «політичні аутсайдери» активно ділять владу, призначають та звільняють міністрів, керівників державних підприємств», – підкреслила політичний експерт.
«Щоб відбулися кардинальні зміни в Україні треба не лише перезавантажити політичну систему через дострокові парламентські вибори, а цілковито її змінити. Тобто змінити закон про вибори, чітко вписати механізм відкликання нардепа за умови наявності половини підписів (європейський приклад) виборців з округу. Прописати механізм відповідальності депутата перед партією (щоб у нову раду не прийшла чергова порція «стрибунців по партіях». Законодавчо зобов’язати уряд звітувати не раз на рік, а раз на квартал і нести відповідно до звіту політичну відповідальність перед парламентом та народом», – вважає голова Херсонської ОО «Нового часу».
«Це лише перші кроки без яких неможливо виконати головне гасло Євромайдану – «змінити політичну систему». Головне завдання привести в парламент нових політиків, які відповідають перед своїми виборцями, а не олігархами, які профінансували їх виборчу кампанію. Ми вже втратили три роки. Більше втрачати – ми не маємо права», – підсумувала Поліна Зінченко.