2017 04 19 donijУ Верховній Раді інколи відбувається певний саботаж рішень, які спускаються «згори». Проте, прийняти закон, який попередньо не узгоджений із президентом, там просто не в змозі.
Таку думку у прямому ефірі на телеканалі ZIK висловив політолог Олесь Доній.
Сьогодні, чимало важливих для держави структур залишилися без керівників. Зокрема, заяву на звільнення подала очільниця НБУ Валерія Гонтарева, голова Фонду держмайна України Ігор Білоус та очільник НКРЕКП – Вовк. Натомість, не зважаючи на це, українські депутати місяць не працюватимуть. Проте, для керівництва держави, це буде важкий місяць пошуків нових керівників та сил.
«Відверто кажучи, сьогодні, я все менше приділяю уваги самій Верховній Раді. Адже вона вже не є центром прийняття рішень. Навіть, якщо формально, деякі із них перетворюються у закони. Проте, дуже прикро, що у державі, яка претендує на демократію, єдиним центром прийняття рішень є Банкова», – каже Олесь Доній.
Він переконує, що від такої інституції, як Верховна Рада, нині мало що залежить. За словами політолога, уся влада в Україні сконцентрована в руках однієї людини.
«Усі відомі політики, на превеликий жаль, є клонами Петра Порошенка. Тобто, що прем’єр-міністр, що голова ВР чи Генпрокурор – це люди, які не приймуть жодного рішення, якщо воно суперечитиме бажанню Порошенка»,– запевняє Доній.
Він додає, що парламентаризм в Україні почав руйнуватися уже давно. Зокрема, з того моменту, коли у Верховні Раді запровадили практику «штампування» законопроектів.
«Сьогодні, у нас дуже мало законів, які приймаються за повноцінною процедурою. Натомість, величезна кількість законопроектів проходять за спрощеною процедурою. Проте, депутати навіть не встигають ознайомитися із змістом цих постанов. Тому й уся законотворча влада залежить від людей «згори», які, зокрема й пишуть тексти цих законів. Але у європейській державі так не повинно бути. Тому, вже зараз, цю ситуацію необхідно змінювати, хоча й зробити це буде дуже непросто»,– переконує Олесь Доній.