2017 04 19 part
Фінансування з державного бюджету політичних партій, які представлені у Верховній Раді – це вершина політичного безглуздя. У цьому переконаний політичний діяч, голова Хмельницької обласної організації політичної партії «Новий час» Денис Куруца.
За його словами, всі так звані «парламентські» партії є політичними проектами олігархів.
Так політик прокоментував висновки руху «Чесно» про порушення «Народного фронту» при використанні коштів бюджетного фінансування. При цьому, Національне агентство з питань запобігання корупції на не реагує цей звіт.
«Складається ситуація, коли держава дотує з бюджету олігархів, спрощуючи їм завдання повністю контролювати український політикум. Фактично у сучасній Україні дублюється радянська політична система. Просто в часи СРСР дотувалася одна єдина партія (КПРС), а тепер – декілька олігархічних проектів», – вважає голова Хмельницької ОО «Нового часу».
«Найбільша небезпека такої системи полягає навіть не в тому, що більшість бюджетних коштів розкрадається вищим партійним активом парламентських партій. Головна небезпека: що таким чином олігархи намагаються зцементувати діючу політичну систему, не допустити посилення впливу нових неолігархічних політичних партій», – підкреслив політичний діяч.
«Якщо Україна декларує європейський шлях, ми й маємо діяти по-європейськи. У більшості з європейських країн або взагалі відсутнє «партійне фінансування» з бюджету або воно пропорційно розподіляється між усіма активними учасниками політичного процесу. Ми ж живемо за дещо модернізованою совєцькою політичною системою», – підсумував Денис Куруца.