slobodГоловне завдання міністерства охорони здоров’я у реалізації медичної реформи – забезпечити, щоб гроші дійшли до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, а не розкрадалися чиновниками на рівні обласних, міських та районних управлінь. Про це заявив головний лікар КЗ «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія», голова Вінницької обласної організації політичної партії «Новий час» Павло Слободянюк.
Так політик прокоментував заяву виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, що зарплата лікарів може зрости майже в 6 разів.
«Механізм реформи прописаний вірно. Лікарі будуть ставати фізичними особами-підприємцями (ФОПами), за кожним буде закріплено відповідну кількість пацієнтів, і за кожного пацієнта лікарю будуть нараховуватися кошти. У такому випадку лікарі будуть зацікавлені не лише добре лікувати пацієнтів, а й змушувати їх до регулярної профілактики. Така реформа може дійсно значно покращити українську медицину», – вважає головний лікар КЗ «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія».
«Однак, є одне «але». Як, коли і чи взагалі перераховувати кошти лікарям-підприємцям будуть вирішувати обласні, міські та районні чиновники з профільних управлінь. Ось на цій ланці кошти можуть зникати, навіть якщо їх будуть регулярно виділяти з державного та муніципальних бюджетів», – застерігає голова Вінницької ОО «Нового часу».
«Таким чином, така важлива для української медицини і всієї держави реформа може провалитися через корупційну складову. Тобто без знищення корупційної системи, коли чиновник вирішує все, може провалитися медична реформа», – підсумував Павло Слободянюк.