2017 04 28 deklДо НАЗК надходить дуже багато звернень щодо невідповідності е-декларації різних осіб. Часто до Агентства звертаються народні депутати, які просять додатково перевірити декларації їхніх колег.
Про це розповіла голова НАЗК Наталія Корчак на телеканалі ZIK.
«Зараз це стандартна практика, коли до НАЗК надходить багато звернень щодо невідповідність того чи іншого декларанта. Листи присилають звичайні громадяни, депутати, правоохоронні органи, зокрема НАБУ та Генпрокуратура, а також громадські організації. Зокрема, дуже часто до нас звертаються народні депутати, які просять додатково перевірити е-декларації їхніх колег», – розповідає Наталія Корчак.
Агентство маємо право впродовж 15 днів розглянути запит на предмет того, чи є інформація достовірною, і чи є підстави для початку проведення повної перевірки щодо конкретної особи. Також НАЗК можемо відмовити у проведенні перевірки за цим фактом.
«Сьогодні, окрім перевірки 23-ох топ-посадовців, НАЗК ініціювало проведення інших перевірок, що загалом складає близько 90-та е-декларацій. Додаткові перевірки щодо цих декларацій проводяться саме за зверненнями. Проте, у цьому аспекті ми маємо зважати також на те, на скільки департаментом приймається неупереджене рішення щодо проведення, або відмови у проведенні додаткової перевірки. Тому це те питання, яке я намагаюсь контролювати особисто», – зауважила голова НАЗК.