polina1Трудовий кодекс, прийнятий у тій редакції, яку подано на друге читання в парламент, порушить кілька статей Конституції України. У цьому переконана політичний експерт, голова Херсонської обласної організації політичної партії «Новий час» Поліна Зінченко.
За її словами, Трудовий кодекс надає широку одноосібну владу роботодавцям на прийняття нормативних актів у сфері праці, що суперечить Конституції України та чинному законодавству.
«Трудові відносини регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, Кодексом законів про працю, законами України, актами Президента та Кабінету міністрів України. Водночас, стаття 12 проекту ТКУ надає право роботодавцеві ухвалювати власні нормативні акти у сфері праці шляхом видання наказів, розпоряджень, рішень. Нормативні акти роботодавця прийматимуться ним самостійно. Простішою мовою це означає, що працедавцю дозволили самостійно визначати правила роботи його працівників. А це вже новітнє кріпацтво», – впевнена голова Херсонської ОО «Нового часу».
«Також роботодавцю надано право переводити працівників до іншого роботодавця. Ця норма фактично узаконює осучаснене кріпацтво. Згідно з частиною другою статті 67 проекту ТК, роботодавець має право у разі простою за домовленістю з іншим роботодавцем тимчасово перевести працівника за його згодою на роботу до іншого роботодавця. Таке переведення на практиці може буде примусовим, адже працівник може надати згоду під тиском або боячись втратити роботу», – вважає експерт.
«Ще одна важлива норма – згідно з ч.2 статті 150 проекту ТКУ залучення до надурочних робіт не потребує згоди профспілки. Тобто працедавець може на власний розсуд залучати працівника до надурочних робіт. При цьому сума винагороди за надурочну роботу не визначена. Ці всі норми вказують на те, що новий Трудовий кодекс просувають в інтересах олігархів, власників великих підприємств. Це шлях до нового «закріпачення» українців», – підсумувала Поліна Зінченко.