2017 05 03 subsСкасування субсидій через їх монетизацію або за борги може викликати масові акції громадської непокори. У цьому переконаний громадський діяч, голова Одеської обласної організації партії «Новий час» Михайло Яковлєв.
За його словами, уряд привчив людей до субсидій і прожити без них вони вже не зможуть.
Нагадаємо, Кабінет прийняв нові поправки, які дозволять не нараховувати субсидії для українців. Зміни набудуть чинності 1 травня 2017 року. У постанові передбачається, що субсидію не призначатимуть на наступний період, якщо у користувача накопичаться по комуналці заборгованість за кілька місяців.
«Треба пам’ятати головний принцип нарахування тарифів: «Чим вищі тарифи, тим багатші олігархи». Всі енергетичні генеруючи підприємства контролюють олігархи, які через свої лобістські групи у Верховній Раді та Нацкомісії з регулювання тарифів визначають ціну на газ та інші комунальні послуги», – зауважив голова Одеської ОО «Нового часу»
«Тому, якщо уряд прагне реформувати систему комунальних тарифів, він має ввести граничні ціни на енергоносії для простих українців. Адже складається ситуація, коли, навіть отримуючи субсидію, українці мають сплачувати більше щомісяця», – підкреслив громадський діяч.
«Треба зупинити тотальне «перерахування» комунальних тарифів та щомісячні зміни у правилах отримання субсидій. Люди мають мати чіткі та стабільні правила, тоді вони можуть розраховувати свій бюджет на декілька місяців і погашати борги. У протилежному випадку, ми отримаємо соціальні бунти. Не забуваємо, що станом на сьогодні субсидії отримують більше половини українських родин», – підсумував Михайло Яковлєв.