2017 05 18 strichka
Верховна Рада України в цілому ухвалила законопроект про адміністративні штрафи за носіння георгіївської стрічки. За це проголосували 238 народних депутатів.
У документі вказано, що за публічне використання, демонстрацію або носіння георгіївської стрічки чи її зображення громадянин буде оштрафований від 50 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-2550 грн).
При повторному штрафуванні людина заплатить від 2 550 грн до 5 100 грн або ж отримає адмінарешт на 15 діб.
Крім цього, в разі такого порушення георгіївські стрічки вилучатимуть.
«Публічне використання георгіївською (гвардійської) стрічки в пропагандистських цілях несе суспільну небезпеку, має провокаційний характер, а тому має бути віднесено до правопорушень. Таким чином, сьогодні є необхідність встановити адміністративну відповідальність за виготовлення і пропаганду георгіївською (гвардійської) стрічки», – зазначено у пояснювальній записці до законопроекту.
Водночас за георгіївську стрічку не каратимуть в разі використання:
на документах державних органів та органів місцевого самоврядування, прийнятих чи виданих до 1991 року;
на документах, виданих закладами освіти та науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року;
в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;
у творах мистецтва,
у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;
на оригіналах бойових знамен;
на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відзнаках, якими нагороджувались особи до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що посвідчують нагородження ними;
на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань;
під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій;
у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;
як об’єктів антикварної торгівлі;
у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовуються у навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 28 квітня 2017 року, яким передбачено заборону російських соцмереж та інших ресурсів і продуктів.