2017 05 18 merСоціальні мережі РФ є гібридними, бо виконують не лише свою первинну функцію, але й є інструментом для війни в руках Кремля. Тому Україна мала б ще у 2014 році заблокувати російські сайти.
Таку думку у прямому ефірі на телеканалі ZIK висловив журналіст Айдер Муждабаєв.
«Я вважаю, що рішення про блокування російських сайтів є правильним, хоч і відтягувалось доволі довго. Треба зрозуміти, що «Вконтакте», «Однокласники» не є «соціальними мережами» у первинному вигляді. Вони є гібридними сайтами. Ніби замаскованими під трактор танками, бо адмініструванням цих мереж займається Кремль», – пояснює журналіст.
Гість програми каже, що часто у російських соціальних мережах, якими користуються громадяни нашої країни, блокують навіть українські спільноти.
«Адміністрування соцмереж відбувається згідно критеріїв влади Кремля, а не поглядів власників сайтів. До прикладу, відомого російського журналіста видалили із «Однокласники» за один проукраїнський пост. Я переконаний, що соціальні мережі агресор використовує, як інформаційну зброю у своїх руках», – говорить Айдер Муждабаєв.