2017 05 26 bekВведення візового режиму з Росією дуже зашкодить нинішній владі і викличе негативну реакцію в регіонах, в яких у багатьох людей залишилися родичі в Росії.
Про це сказала директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна в інтерв’ю РБК-Україна.
«Введення візового режиму з РФ набагато більше розбурхає суспільство, ніж перекриття доступу до російських соцмереж. Я б рекомендувала не піднімати зараз це питання. Очевидно, що Росія теж введе заходи, ввівши візи для українців. Росія взагалі може поставити серйозні перепони – для отримання віз, наприклад, зробить один візовий центр на всю Україну, і уявіть, що це буде», – сказала Ірина Бекешкіна.
На думку соціолога, блокування російських соцмереж – запізніле рішення. «Через ці мережі можна скласти повне досьє на людину. Засновник Фейсбуку Цукерберг навряд чи буде передавати дані користувачів тій же ФСБ. Ми всі знаємо про Павла Дурова (один із засновників соцмережі «ВКонтакте», – ред.), який змушений був продати свою частку на початку 2014 році після відмови надати ФСБ відомості про організаторів Євромайдану. Очевидно, що його змусили це зробити. А зараз провайдери соцмереж «В Контакте», «Однокласники» і «Mail.ru» просто зобов’язані подавати інформацію відповідним силовим структурам за їхнім запитом – таким є одне з положень так званого «антитерористичного пакету законів», прийнятого 6 липня 2016 року Держдумою Росії. Тому ці соцмережі повністю контрольовані ззовні. І взагалі дивно, чому українці повинні спілкуватися в російських соцмережах. Зараз Росія для нас ворожа країна», – сказала Бекешкіна.
Відповідаючи на запитання, програє чи виграє вона від цього влада і чому, вона відповіла, що таке рішення ще більше розділить суспільство – це підтягне до влади тих, хто вважає такий крок виправданим, і відверне від влади тих, хто її і раніше не підтримував. «У нас в суспільстві дуже багато хто не визначився, якщо говорити про виборчі перспективи. Це приблизно половина – це і ті, хто не збирається йти на вибори, або збирається піти на виборчу дільницю, але не знає за кого голосувати. Після блокування російських соцмереж визначеності буде більше, але вона піде в обидві сторони – як «за» владу, так і «проти» неї», – зазначила соціолог.
Вона вважає правильним введення обов’язкової квоти – 75% української мови на телебаченні. «Може бути, спочатку і буде якась напруга, але не довго. До цього звикають швидко. Ці квоти української мови розбурхувати суспільство не буде», – зазначила Бекешкіна, і додала, що «мовне питання» ніколи і не було »больовою точкою» в державі. Інша річ, що його час від часу піднімали політики, щоб мобілізувати «свій» електорат на виборах.