2017 05 30 pr
Розслідування справи «чорної бухгалтерії» партії Регіонів є критично важливим для майбутнього України, оскільки його результати продемонструють принципи формування влади за Януковича та зв’язки цієї влади з чинною.
Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» на телеканалі ZIK (щопонеділка о 23:00) на телеканалі ZIK заявив колишній перший заступник голови Служби Безпеки України Віктор Трепак.
Гість програми зазначив, що вважає розслідування цієї справи надзвичайно важливим для українського суспільства: «Моє бачення щодо важливості цієї справи таке: це справа номер один. Вона показує принципи формування політичної влади Януковича, вона розкриває політичну корупцію. Безумовно, результати мене не задовольняють в повній мірі, адже пройшов уже рік часу. Але розслідування поки що триває».
Екс-заступник голови СБУ підкреслив, що в матеріалах справи є також інформація про чинних високопосадовців та політиків. Відтак, саме вони мають бути об’єктами розслідування НАБУ після голови ЦВК Михайла Охендовського.
«Наступними після Охедовського мали б бути ті впливові гравців, які нікуди не поділись, які впливають і зараз на політику, які є в цій грі і які контролюють ті ж потоки що й до Революції Гідності. Це і діючі посадовці, і ті, хто впливає на цей процес. Я ніколи не озвучував жодного прізвища, ніколи не казав хто там є. Я лише стверджую, що цей матеріал є надзвичайно важливим для подальшого розвитку країни. Адже він демонструє зв’язок минулої влади і цієї», – наголосив гість.
Нагадаємо, що в травні 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Тріпак передав НАБУ документи «чорної каси» Партії регіонів, в яких фігурують виплати на суму близько $2 млрд.
У документах містяться дані про фінансування Партією регіонів ряду колишніх і нинішніх політиків і партій. Зокрема, журналісти знайшли в них прізвища екс-міністра Олени Лукаш, екс-міністра закордонних справ Кожари, голови Центрвиборчкому Охендовського, колишніх і чинних депутатів Геллера, Миримського, Калюжного, Костенко, Скубашевського, Демидко, Ковалевської, охоронця Януковича з російським паспортом Заневського, політтехнологів Бондаренко, Мустафіна і Грановського.