2017 05 30 pre
Найбільші премії з усіх державних органів у 2016 році отримали голова Генпрокуратури та його заступники.
Про це йдеться у статті «Ударники праці». Високопосадовці виписують премії до 100 тисяч», – повідомляє «Українська правда».
Крім того, в останні два місяці 2016 року премії генпрокурора та його заступників зросли удвічі у порівняні з попереднім періодом.
Згідно з відповіддю на запит УП, найбільшу премію в органах прокуратури отримав керівник САП Назар Холодницький. На початку 2016 року премія Холодницького становила 60 тисяч, а вже у грудні – 144 тисячі 503,62 гривні.
«Остання сума – абсолютний рекорд серед відомих УП премій 2016 року», – йдеться у статті.
Премія генпрокурора Юрія Луценка становила від 16 до 39,7 тисяч протягом року.
При цьому премія його попередника Віктора Шокіна становила від 6 до 13,8 тисяч гривень.
Головний військовий прокурор-заступник Генпрокурора Анатолій Матіос в січні отримав премію майже в 9 тисяч гривень, у листопаді його премія становила 46,6 тисяч гривень, а у грудні – майже 42 тисячі.
6,6 тисяч гривень, а у грудні – майже 42 тисячі.
Юрій Луценко не надав відповіді на запитання УП для цього матеріалу. Один з його заступників виплати премій пояснив так:
«Система нарахування премії в органах влади діє дуже бюрократично – усіх преміюють в однаковому процентному розмірі (у відсотках до ставки, – УП). Якщо немає «зальотів»– тебе преміюють безвідносно до результатів. По-друге, премія сприймається як надбавка до окладу, який є дуже скромним майже скрізь, крім НАБУ, САП та НАЗК».
Холодницький пояснив УП свої високі премії тим, що таким чином прибирали зрівнялівку в оплаті праці прокурорів:
«Через неузгодженість у законодавстві вийшло так, що керівник Антикорупційної прокуратури і рядовий прокурор мають однакові оклади. Що в мене, що у прокурора відділу оклади однакові. А відповідальність – різна».
«Щоб врегулювати питання оплати праці працівників прокуратури і градацію між керівним складом і рядовим, для цього кожного місяця визначається відсоток премії», – сказав він.
Збільшення суми премії наприкінці року керівник САП пояснив 60%-вою недокомплектацією штату до листопада-2016 і необхідністю використати весь зарплатний фонд: «Не тільки у мене в останні місяці була висока премія, вона була висока у всіх працівників. Це практика, я знаю, усіх державних органів. Це так звана «13-та зарплата».
Холодницький зазначає, що подібний розподіл грошей замість економії не є порушенням законодавства, і запевняє, що в 2017-му премії будуть вже не такими високими, «оскільки штат вже добраний, і зарплатний фонд розподіляється порівну».
Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів підтвердив, що преміював своїх заступників Максима Нефьодова та Юрія Бровченка на близько 100 тис. гривень за понаднормову працю.
З бази даних електронних декларацій відомо, що наприкінці 2016-го два заступники міністра економрозвитку внесли суттєві зміни до своїх електронних декларацій.
Максим Нефьодов 28 грудня вказав 111.859 гривень зарплати за основним місцем роботи.
Юрій Бровченко 17 грудня вказав 111.274 гривень, а 31 грудня – 105.371 гривень.
Ці виплати були не зарплатою, а саме премією. Степан Кубів підтвердив, що його заступники були премійовані на суми порядку 100 тисяч гривень. Але причини назвав інші.
«Є положення і принципи. Інтенсивність роботи, яку робили не тільки вони, а й інші, а це і вихідні дні, коли ми працювали, ті виїзди в неробочі дні щодо оцінки підприємств. Ви ж знаєте, яка була ситуація в державних підприємствах. І один, і другий веде ці підприємства. Це зв’язано згідно чіткої норми», – прокоментував Кубів.
Розміри премій міністр не вважає завеликими. Пояснює все понаднормовою працею.
«Коли люди працюють у суботу і неділю, ми проводимо засідання і о 8-й, і о 9-й вечора, то це заслужено», – зазначив Кубів.

2017 05 30 pre1

2017 05 30 pre2