2017 06 01 korrДо громадських рад при антикорупційних органах повинні входити люди, які борються з корупцією у регіонах. Адже після успішної децентралізації, яка відбулась в Україні, реально збільшились надходження до місцевих бюджетів. І корупція з центрального рівня частково перемістилась в регіони.
Таку думку висловив політолог Віктор Таран.
«На мою думку, у громадських радах мають бути ті люди, які багато працюють в регіонах. Тому що ні для кого не є секретом, що після децентралізації, яка успішно відбулась, зараз ми бачимо реальне збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Але і корупція з центрального рівня частково демонополізувалась та децентралізувалась і перейшла в регіони», – сказав Віктор Таран.
Також він наголосив, що лише дві громадські ради в Україні мають розширені повноваження.
«В Україні інститут громадських рад частково делегімітизований, тому що вони сформовані за 966-ю постановою і мають виключно консультативні функції, з дуже обмеженими повноваженнями. І лише дві громадські ради в Україні мають розширені повноваження: рада доброчесності при НАБУ і громадська рада при НАЗК», – розповів Таран.
Повноваження ради доброчесності при НАБУ є вагомими, оскільки двоє її членів входять в низку комісій та беруть участь у кадровому відборі членів агентства
«Якщо говорити про НАБУ, то до повноважень громадської ради входять питання розгляду і затвердження звітів. Також двоє членів громадської ради входять в низку комісій і беруть участь у кадровому відборі членів агентства. Тому дуже важливо, щоб там були реальні організації. які мають реальний, а не бутафорний досвід роботи з корупцією», – додав політолог.