2017 06 06 natoМаємо зробити все, аби Україна стала членом НАТО. Докласти надзусиль. Не боятися роздробити Москву, бо та нас все одно ніколи не залишить в спокої. Україна і Грузія мають стати 30 і 31 членом НАТО.
Про це на своїй сторінці у Facebook пише перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.
Вона зазначила, якось так склалося, що бувала в усіх колишніх республіках Югославії, окрім Чорногорії: «Монтенегро – прекрасна країна. Ми так радіємо сьогодні за Чорногорію, яка офіційно відтепер – член НАТО! Заявку на членство країна подала в 2015».
Також І. Геращенко нагадала, чому Україна не в НАТО: «Треба віддати належне екс-президенту Леоніду Кучмі, який офіційно заклав в нашу зовнішньополітичну стратегію мету євроатлантичної інтеграції, екс-прем’єру Євгену Марчуку, який розпочав цю роботу. Але політика багатовекторності, розрахована на заспокоєння РФ, жорсткий пресинг РФ і, впевнена, інспірована ними в 2000 жорстка внутрішньополітична українська криза надовго поставили крапку в наших євроатлантичних прагненнях, зробили Україну ізгоєм назовні.
Але в 2005-2008 рр. ми отримали новий реальний шанс. І боровся за це тільки президент Ющенко і його команда, в 2007 ми йшли на парламентські вибори під гаслом « НАТО-ТАК», хоч це не була вельми популярна тема, а наші опоненти йшли під більш ласкавим для вух виборця популістськими речами про захмарні пенсії-зарплати-всьо безплатне. Ми ж відстоювали право українців на безпеку, бо вже тоді чітко розуміли, що без безпеки неможливо гарантувати ріст економіки-зарплати-пенсії і т.д».
Ірина Геращенко зазначила, у залі НУ («Наша Україна», – ред.) буда єдиною пронатівською фракцією. Президенту Ющенку вартувало надзвичайних зусиль примусити тодішніх прем’єра і спікера підписати листи до Альянсу з вимогою надати Україні План дій щодо членства (ПДЧ).
«Лист тихенько підписали – і замовкли. Жодного публічного заклику до НАТО надати ПДЧ Україні тоді не прозвучало від спікера і прем’єра, це ж була непопулярна тема. Боролися публічно за це тільки Ющенко і НУ. Більше того, деякі політики непублічно посилали сигнали в Брюссель, Париж, Берлін не дратувати Москву. А деякі політики з демтабору йшли на президентські вибори 2009 під гаслом любові і «тєсной» дружби з РФ і якогось «славянського союзу» чи ньюСНД з РФ і Казахстаном.... Бо то й були їх переконання», – наголосила І. Геращенко.
На її думку, катастрофічною помилкою Німеччини і Франції є ненадання Україні і Грузії ПДЧ в 2008 році.
«І мільйон разів на різних дипломатичних зустрічах говорила публічно цю свою неприємну для наших партнерів і друзів позицію, – йдеться у дописі. – Я дуже і щиро рада тому, що певні політики зробили висновки і змінили позицію, й сьогодні є жорстокими й переконаними євроатлантистами. Щирими, не напускними. Але в 2008 р. Москва отримала перемогу над нашими євроатлантичними прагненнями тільки тому, що не було справжньої єдності еліт в цьому питанні і це стало аргументом для Берліна і Парижа, які вагалися».
«Маємо спокутувати цю вину, цей гріх перед українцями і зробити все, аби Україна стала членом НАТО. Докласти надзусиль. Не боятися роздробити Москву, бо та нас все одно ніколи не залишить в спокої. Україна і Грузія мають стати 30 і 31 членом НАТО. Такою я бачу свою мету як політика і саме тому я вже 10 років займаюся політикою – завжди тільки в пронатівській і проєвропейській команді», – наголосила вона.