2017 06 13 daiДорожня поліція поки патрулює 10 основних магістралей України. До осені вона запрацює в усіх містах країни.
Чим вона буде відрізняться від ДАІ і як буде працювати.
Як буде працювати дорожня поліція
«Шляховики» будуть перебувати в постійному русі без організації засідок в кущах», запевняє заступник директора департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
На перших порах поліцейські будуть патрулювати певні ділянки доріг. Зокрема, вони будуть стежити за трасами міжнародного і державного значення Київ-Харків (відрізок траси М-03), Київ-Зборів (відрізки трас М-06, М-21, М-12, Н-02), Ягодин-Сарни (відрізок траси М-07) та Луцьк-Ковель (відрізок траси М-19).
«Дорожня патрульна поліція – це не окремий підрозділ. Це такі ж патрульні поліцейські, які несуть службу на вулицях міст. Так само вони будуть нести службу на трасах міжнародного і національного значення. Ніякої окремої структури або окремого підрозділу немає», – пояснює Білошицький.
«Шляховики» зможуть реагувати не тільки на порушення ПДР і громадської безпеки, а й на повідомлення про правопорушення за маршрутом їх патрулювання. Найближчим часом для них обладнають вісім постів на дорогах, де раніше розташовувалася ДАІ. Їх назвуть дорожніми станціями патрульної поліції. В майбутньому автомобілі дорожньої поліції забезпечать сучасними камерами вимірювання швидкості.
Дорожня поліція повністю замінить ДАІ на дорогах за містом.
«Робота дорожньої поліції не буде докорінно відрізнятися від завдань патрульної, але стане більш спеціалізованою», – пояснив речник МВС Артем Шевченко. – «Патрульні працюють в межах міста, а дорожня поліція буде стежити тільки на трасах державного та міжнародного значення».
Зарплату «дорожникам» планують встановити на тому ж рівні, як у патрульних поліцейських – близько 8 тис. грн на місяць.
Які обов’язки та повноваження будуть у дорожньої поліції
В патрульній поліції говорять, що дорожня поліція від них буде відрізнятися не тільки тим, що патрулюватиме дорогу та відповідатиме за безпеку на дорозі. Вони також будуть займатися безпекою громадян, виїжджати на спеціальні виклики, які будуть перебувати в їх периметрі. Надалі планується, що на дорогах одна машина поліції патрулюватиме кожні 25 кілометрів шляху. Це повинно зменшити кількість ДТП.
Дорожня поліція буде працювати за Положенням про патрульну службу. Так, поліцейський при зупинці автомобіля повинен:
привітатися, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на вимогу службове посвідчення;
по можливості надати допомогу водієві в разі несправності його автомобіля;
Також дорожня поліція може:
вимагати від громадян дотримання громадського порядку;
фіксувати правопорушення;
оглядати автомобіль і вантаж.
Крім того, за Інструкцією оформлення поліцейським адміністративного правопорушення, «дорожники» можуть тимчасово вилучити посвідчення водія і замість нього видати тимчасовий дозвіл. При штрафі водій може оплатити його на місці, але тільки по «безналу».
З вересня у всій патрульній поліції очікується поповнення – стартував новий набір до підрозділу. Частина з відібраних інспекторів будуть служити в дорожній поліції. Запланований штат – близько 2000 чоловік.