2017 06 13 mova
Мовний законопроект №5670 завдасть удару по українській мові не меншого, ніж сумновідомий законопроект Ківалова-Колесніченка. У цьому переконаний громадський діяч та голова Сумської обласної організації політичної партії «Новий час» Володимир Скляр.
За його словами, Головний мовний закон держави має регулювати мовне питання у всіх сферах життя, а не лише у політичній та інформаційній.
Так політик прокоментував реєстрацію у парламенті нового проекту закону про мови.
«Законопроект № 5670 зобовязує чиновників через іспит підтверджувати свої знання української мови. Теж саме стосується осіб, які хочуть набути українське громадянство. Це добре. Але цей закон взагалі не регулює питання використання української мови у релігійній сфері. Тобто буде продовжуватися повзуча русифікація України через Російську православну церкву в Україні (так звана УПЦ МП). Також цей закон не регулює використання української мови у побуті. Для прикладу, будь-який продавець може відмовитися обслуговувати мене українською мовою. І йому за це нічого не буде. Таке важко уявити у Франції, Німеччині чи США, але в Україні – це звичайна річ», – вважає громадський діяч.
«Тому цей законопроект несе не меншу небезпеку ніж закон Ківалова-Колесніченка. Він може створити юридичні умови, щоб українська мова стала лише мовою державної служби та політиків, у той час у суспільстві буде продовжуватися русифікація», – впевнений голова Сумської організації «Нового часу».
«Що ми можемо отримати на виході? Ірландський варіант. Коли ірландську мову можна почути лише в стінах ірландського парламенту та у кабінетах чиновників. У той час як на вулицях панує англійська мова. Для України цей варіант не припустимий», – підсумував Володимир Скляр.