2017 06 19 samoБерезюк пішов до Адміністрації Президента з ідеєю та акцією голодування на знак протесту проти сміттєвої блокади в основному через те, що Петро Порошенко зараз перебуває у США. Він чудово розуміє, що його зустріч з Президентом нічого не вирішить, оскільки сміттєва проблема у Львові – це питання місцевої влади.
Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив політолог Сергій Таран.
«Логічним було б рішення, якщо б Березюк хотів зустрітись з Садовим, а не піти зустрічатись з Президентом, знаючи що його немає. Це означає, що він пішов шукати виключно журналістів, які б взяли у нього коментарі», – заявив політолог.
За його словами, для українських політиків стала досить розповсюдженою звичка розпочинати різні політичні акції, не задумуючись, як вони потім будуть їх завершувати.
«Ми знаємо кілька таких абсурдних голодувань. Наприклад, голодування Савченко, коли вона протестувала проти військової агресії Росії чомусь саме біля Адміністрації Президента України. Також було абсурдним голодування Шустера, коли він ображався, що йому не дають гроші на його програму», – розповідає експерт.
Тому, на його думку, голодування як акція протесту – це лише спосіб протестуючого привернути до себе увагу.
«Коли оголошуються такі речі, то, звісно, в перші дні до цього буде дуже багато уваги. Але як виходити з цієї ситуації? Сам факт сидіння Березюка під Адміністрацією Президента не вирішить проблему сміття у Львові», – пояснив Таран.
Також він висловив думку, що об’єднання «Самопоміч» і зокрема Березюк занадто пізно почали шукати шляхи вирішення проблеми, яка постала перед Львовом та його мешканцями.
«Чому всі ці 10 років тягнеться вирішення сміттєвої проблеми в місті Лева, коли в «Самопомочі» та її політичної сили була можливість її вирішити? Ця проблема характерна не лише для Львова. Багато міст України з нею зіштовхнулись, але якось її вирішили. Зараз «Самопоміч» почала відчувати, що вона втрачає рейтинги, тому її представники починають шукати винних», – заявив Сергій Таран.