2017 06 27 pol
До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується розширити повноваження Національної поліції.
Про це пише «Українське право».
Зокрема, народні депутати вважають за доцільне чітко визначити у статті 23 Закону «Про Національну поліцію» окремі повноваження поліції у відповідності із покладеними на неї завданнями з урахуванням положень Кодексу України про адміністративні правопорушення та нещодавно ухваленого Закону України «Про виконавче провадження».
Пропонується доповнити статтю 23 Закону України «Про Національну поліцію», а саме перелік місць для забезпечення публічної безпеки і порядку місцями, що не вважаються публічними, але в яких поліція фактично забезпечує публічну безпеку і порядок за допомогою автомобільного патрулювання (один із заходів забезпечення публічної безпеки), зокрема, це автомагістралі та вулично-дорожня мережа.
Також пропонується доповнити пункт 11 частини 1 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» нормою, яка б передбачала повноваження співробітників поліції щодо тимчасового затримання транспортних засобів, що перебувають у розшуку за виконавчим провадженням або затримуються відповідно до статті 265-2 КУпАП. При цьому порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках має встановлювати Кабміном.
Окрім того, поліції передбачено надати право формувати власні бази даних (банки) з даними транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які тимчасово перебувають на території України, використовуючи як наявну інформацію, так і отримані від органів доходів і зборів (Державної фіскальної служби).