2017 06 27 firsРада національної безпеки та оборони розробила концепт нового закону, який вводить особливості відновлення державного суверенітету на окупованих територіях. Цей документ вже породив багато чуток та пліток, але насправді йдеться про те, що антитерористичну операцію, яка триває з весни 2014-го року, буде припинено, що ліквідує позицію «ні війни – ні миру».
Про це в ефірі телеканалі ZIK заявив екс-нардеп Єгор Фірсов.
«Цей законопроект потрібно було приймати ще у 2014 році, щоб фіксувати реальний стан речей. Усі пам’ятають історію, яка відбулась з Кримом. За фактом відбулась анексія, тобто Росія запровадила там свій державний суверенітет. Є спеціальний закон, який фіксує те, що Крим непідконтрольний Україні. Цей закон був прийнятий у 2014-му році», – розповідає Єгор Фірсов.
Натомість, немає жодних законопроектів, які б стосувались окупованих територій Донбасу.
«Є тільки маленькі постанови, які нічого чітко не регулюють. Більше трьох років, поки триває війна з Росією, не було взагалі такого закону, який називав би речі своїми іменами», – пояснює колишній народний депутат України.
За його словами, недаремно в суспільстві точиться.
«Люди хочуть бачити певну чіткість. Навіть якщо вона буде гіркою, головне, щоб це було правдою. Тому такий законопроект потрібен. Але поки що немає конкретного законопроекту, є лише певна ідея. Але це «кіт у мішку», куди можна запхати все, що завгодно», – підсумував Єгор Фірсов.