2017 06 30 nard
Наявність багатьох звинувачень, оголошення підозр депутатам та наміри проводити судові процеси – це, загалом, дуже позитивна динаміка для країни, яка веде активну боротьбу з корупцією.
Таку думку висловив політолог Сергій Таран.
Генеральна прокуратура України вже підготувала подання на зняття недоторканності із п’ятьох депутатів, зокрема Борислава Розенблата (БПП), Євгена Дейдея («Народний фронт»), Максима Полякова («Народний фронт»), Андрія Лозового («Радикальна партія), та Олеся Довгого («Воля народу»). Кожному із них закидають корупційні діяння та махінації у різних сферах.
Розглядати подання Генпрокуратури парламент збирається протягом останнього пленарного тижня.
«Українці повинні звикати, що все більше і більше різним чиновникам та депутатам будуть оголошувати подібні підозри. Оскільки всі давно прагнули, щоб головними темами в українській політиці були реформи та боротьба з корупцією – саме так, як зараз і відбувається. Тому наявність багатьох звинувачень, судових процесів або принаймні наміру провести судовий процес – це, загалом, дуже позитивна динаміка. Але я б ще дуже хотів, щоб ця динаміка перетворилася на якісну роботу судів та прокурорів», – прокоментував Сергій Таран.
Проте також він зауважив, що поряд з цим процесом, Україні повинна почати формуватися і політичну культуру, за якою підозра того чи іншого посадовця е не означала факт злочину.
«Сьогодні довіра до судової системи дуже низька, і тому часто громадяни самі виносять вирок політикам, проти яких оголошена підозра, не чекаючи суду. Я хотів би, щоб в Україні формувалася культура, за якою оголошення підозри чи зняття депутатської недоторканності ще не означало визнання людини злочинцем, натомість означало початок прозорого судового процесу», – зауважив Сергій Таран.