2017 07 05 pryvatyzacija 385381
Кабінет Міністрів схвалив проект закону про приватизацію державного майна.
Документом, зокрема, розділяє усі об’єктів приватизації на дві категорії: це об’єкти великої приватизації, а саме єдині майнові комплекси державних підприємств і пакети акцій акціонерних товариств, перелік яких визначає уряд, решта – мала приватизація.
Під час обговорення законопроекту на засіданні уряду перший заступник голови Фонду державного майна України Дмитро Парфененко розповів, що законопроект передбачає скорочення термінів об’єктів до приватизації. Зокрема, по великій приватизації – з двох років до одного, по малих – з одного до півроку.
«Спрощується процедура приватизації. Замість чинних п’яти підходів, пропонується два – продаж на аукціоні і викуп», – сказав він.
Крім того, за словами Парфененка, передбачається, що об’єкти великої приватизації готуватимуть і продаватимуть за участю радників, а радником виступатиме потужний інвестиційний банк, з яким працюють аудитори та юркомпанії. Всі об’єкти малої приватизації продаватимуть на електронній платформі.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман додав, що на урядовому комітеті цей законопроект ще буде допрацьований, а потім його передадуть на розгляд Національної ради реформ. Після схвалення на там документ буде внесений на розгляд Верховної Ради.
Нагадаємо, Мінфін розраховує активно приватизувати держпідприємства протягом 2018-2019 років