2017 07 11 bursh
Видобувати бурштин повинні місцеві мешканці, які будуть купувати відповідну ліцензію. Тоді сама собою відпаде проблема «кришування» та «бурштинової мафії». У цьому переконаний громадський діяч, голова Волинської обласної організації політичної партій «Новий час» Андрій Франчук.
За його словами, «Справа Розенблата» показала, що «бурштинова мафія» сидить у Верховній Раді.
Нагадаємо, прокуратура підозрює нардепа від «БПП» Розенблата в отриманні хабарів за внесення до парламенту законопроекту щодо зменшення ренти за видобуток бурштину з 25% до 5% та лобіювання інтересів компанії «Фуджейра», яка займається видобутком бурштин.
«Проблему нелегального видобутку бурштину на Волині можна вирішити через його легалізацію. Верховна Рада має ухвалити закон про легалізацію видобутку бурштину місцевими мешканцями. Громадяни, які бажають займатися видобутком бурштину, повинні оплатити спеціальну ліцензію, яка повністю легалізує їх робот без потреби у будь-якому сприянні серед чиновників, правоохоронців чи депутатів», – переконаний громадський діяч.
«Більше того, вилучені від продажу ліценцій кошти мають піти на покращення інфраструктури сільської місцевості Волині, на постійний екологічний нагляд за територією видобутку та рекультивацію унікальної природи краю», – вважає голова Волинської ОО «Новий час».
«Стаття 13 Конституції України визначає, що земля її надра та багатства належить українському народу. Тим більше значна частина покладів бурштину лежить на розпайованих ділянках, які належать представникам окремих громад. Верховна Рада має лише підтвердити той факт, що бурштин належить українцям, які мають право його видобувати на легальних умовах», – підсумував Андрій Франчук.