2017 07 25 jar
Під час телефонних переговорів у нормандському форматі лідери країн не надали значення словам Петра Порошенка щодо важливості введення на Донбас миротворчої місії ООН.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.
На його думку, тепер, коли всі учасники висловилися, можна порадіти з двох приводів.
«Перший – серйозний. У повідомленнях нічого немає про виконання політичної частини Мінських домовленостей (хоча буде дивно, якщо щонайменше Путін про це не говорив). Можливо, всі зрозуміли, що до припинення кровопролиття немає про що більше говорити. Хочеться вірити.
Другий привід – це задоволення від того, що офіційне повідомлення України за підсумками телефонної розмови не дуже відрізняється від спільного повідомлення Франції та Німеччини. Росте українська дипломатія!», – зазначив Яременко.
Хоча, додав він, нюанси є.
«По-перше, на диво спільний прес-реліз Франції та Німеччини докладніший, ніж українське повідомлення. Напевно, їм більше потрібно.
А по-друге, Франція, Німеччина та Росія не помітили того, що, як сказано в повідомленні адміністрації українського президента, «Петро Порошенко наголосив на важливості введення на Донбас миротворчої місії ООН», – написав Яременко.
Він припускає, що Петро Порошенко «таки на чомусь наголошував», але «інші лідери не придали цьому жодного значення».
«І я їх розумію, бо щойно 9 липня президент України приймав генсека ООН і нічого не говорив на цю тему. Про залучення ООН до вирішення гуманітарних питань – говорив. А про миротворчу місію ООН – ні. Нічого не знайдете ви з цього питання і на сайті МЗС України. Нічого за останні півроку-рік. А переконати розумних співрозмовників у тому, що для тебе важливо щось, чим ти насправді не займаєшся, дуже важко»,– додав він.