2017 07 25 polВетерани АТО, об’єднані в громадські організації або поодинці, переймають функції державної поліції, стають такою собі «народною поліцією». Про це заявила заступник голови профспілки підприємців Харкова, голова Харківської обласної організації політичної партії «Новий час» Тетяна Гаєва.
За її словами, основна причина такої ситуації: державна поліція провалила люстрацію і народ їй не довіряє.
Так політки прокоментувала вбивство бандитами у Дніпрі двох ветеранів АТО, які стали на захист адвоката Едмонда Саакяна.
«Українці в деякій мірі довіряють лише новій патрульній поліції. Інші підрозділи поліції лише змінили форму з синьою на чорну, однак діють за старими схемами. Як представник профспілки малих підприємців можу говорити, що побори підприємців з боку правоохоронних органів продовжуються як і за часів Януковича», – заявила голова Харківської ОО «Новий час».
«Тобто з підприємців вимагають гроші і правоохоронці і бандити. Підприємці мають захищатися, тому й кличуть на допомогу тих, хто захистив Україну на Донбасі – ветеранів АТО. Однак останні у цивільному житті не мають достатньо зброї, тому й часто стають жертвами бандитів», – підкреслила заступник голови профспілки підприємців Харкова.
«У даному випадку є два варіанти. Перший: вище керівництво держави повертається до справжньої люстрації правоохоронних органів, щоб вигнати з поліції людей, які звикли лише наживатися на інших. Другий: вище керівництво держави дає дозвіл на вільне володіння зброєю. Тоді люди захистять самі себе. В тому числі й за допомогою ветеранів, які пройшли російсько-українську війну», – підкреслила Тетяна Гаєва.