2017 07 28 mal2
Малороси не гордяться тим, що належать до української нації. Вони цього бояться, але все ж мають українське походження. Але ті, хто хоче пізнавати своє минуле та духовність, можуть повернутися в лоно справжнього українства.
Про це в ефірі телеканалі ZIK сказав професор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Сергійчук.
«Термін «малоросія» вперше з’явився на початку XIV століття і був пов’язаний з малоросом неукраїнського походження, тобто з грецьким митрополитом. Адже у той час Візантія до Києва присилала грецьких владик. І після нашестя татар київські митрополити втекли з Києва на північ, зокрема в Суздаль та Владимир, а згодом перебралися до Москви. І таким чином наприкінці XIII – початку XIV століття українські землі залишилися без духовної опіки. Галицько-Волинський князь Юрій І попросив візантійського патріарха прислати окремого митрополита для західних країв у місто Галич. Адже митрополит, який втік на північ, сидів у Владимирі на річці Клязьмі, і водночас залишався з титулом Митрополит Київський і всієї Русі, тобто великої Русі», – розповів Сергійчук.
Історик також додав: «Коли у Галицько-Волинську державу, тобто сучасні західні українські землі, приїхав із грамотою новий митрополит, де було написано, що він митрополит для Малої Русі, відтоді почали вживати термін «Мала Русь». Тобто він стосувався Галичини, Волині та Поділля».
Тому історик вважає, що малороси – це люди українського походження, які не усвідомлюють або бояться власної української гордості. Але їм можна допомогти, якщо вони захочуть вивчати історію.
«Не всі є втраченими для українського проекту. Люди, які хочуть пізнавати минуле та свою духовність, і порівнювати її із сусідською – вони можуть прозріти і повернутися в лоно справжнього українства», – сказав Сергійчук.