2017 08 04 atom
Детективи Національного антикорупційного бюро затримали особу, підозрювану в розкраданні 27 млн грн ДП НАЕК «Енергоатом».
Про це повідомляє прес-служба відомства.
«Затриманий, використовуючи родинні зв’язки з колишнім генеральним директором «Южно-Української АЕС», упродовж 2012-2014 років сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі електрощитового обладнання, які проводила атомна електростанція. Обладнання поставлене за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків в розмірі 27 млн грн», – зазначили в НАБУ.
Розслідування цієї корупційної схеми детективи здійснюють із квітня 2016 року, після того як відповідне кримінальне провадження було передано зі слідчого управління УМВС України в Миколаївській області.
У рамках розслідування вже повідомлено про підозру 13 особам. Стосовно чотирьох осіб матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження та направлені до суду з угодами про визнання винуватості, три з яких затверджені судом з обвинувальними вироками, одна угода перебуває на розгляді суду. П’ятеро підозрюваних оголошені у національний та міжнародний розшук. На підставі обвинувальних вироків засуджені повернули до державного бюджету понад 1,5 млн грн.
Вживаються заходи для повного відшкодування збитків, завданих державі, для чого за клопотаннями детективів НАБУ накладено арешт на майно підозрюваних на суму понад 100 млн грн.
Досудове розслідування триває, наразі встановлюють й інших осіб, причетнихдо реалізації корупційної схеми, зазначають у відомстві.
За повідомленням ЗМІ, затримали Олександра Кіма – сина колишнього виконуючого обов’язки президента «Енергоатома», генерального директора відокремленого підрозділу Південно-Української АЕС Віссаріона Кіма.