2017 08 08 hmarНині у найбільш зрусифікованих регіонах України щораз більше українських російськомовних громадян переходять на спілкування українською мовою. Це є позитивним і прогресивним процесом, адже у цьому майбутнє нашого суспільства.
Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив Степан Хмара, Герой України, український політик, правозахисник, політв’язень радянських концтаборів.
«Ми повинні пам’ятати: без української мови не буде української держави. Це аксіома. Але це потрібно, щоб усвідомили всі наші громадяни, особливо, зараз, коли агресор, російський окупант, який захопив частину нашої території, який проливає кров на нашій території, убиває наших громадян – цивільних і військових. І використовують російську мову теж насамперед як політичне знаряддя», – каже Степан Хмара.
Він нагадав вислів «Где русский язык, там Россия». Тому, продовжує гість програми, громадяни України повинні старатися, хоч і не всі відразу, адже не для всіх це легко.
«Це має бути насамперед поняття честі і гідності наших громадян. Зрештою, кожен громадянин України повинен знати українську мову і намагатися у публічній сфері, особливо, урядовій, користуватися українською державною мовою. Згідно із Конституцією, у нас одна державна мова», – вважає Степан Хмара.
Гість програми додав, що багато українських громадян, які говорять російською, не надавали значення тому, наскільки велике значення має мова.
«Зараз це відчувається, що у таких найбільш зрусифікованих регіонах України все-таки більше українців, українських громадян, так званих російськомовних, щораз більше переходять на спілкування українською мовою. Це добре. Це позитивний і прогресивний процес, і в цьому майбутнє нашого суспільства, бо тільки мова наша зміцнить нас і ми будемо сильнішими», – наголосив Степан Хмара.