2017 08 15 wyb
З одного боку, кажуть експерти, дочасні вибори потрібні вже і негайно: оновиться склад нинішнього імпотентного парламенту, рівень довіри до якого в українців мізерний.

Але якщо подивитись на це питання під іншим кутом, то й наче не конче потрібні: мовляв, соціологічні дослідження свідчать про те, що до ВР головно зайдуть приблизно ті ж політичні сили, що там засідають нині.

Зрештою, існує ще одна думка: дочасні вибори проводити однозначно треба, але лише за певних умов. Зокрема, потрібно змінити виборче законодавство.

От якщо нині діючу виборчу систему скасувати, а вибори провести за системою регіональних відкритих списків, то тоді так: у парламент громадськість матиме змогу делегувати тих депутатів, які на це заслуговують. Відповідно, парламент оновиться не кількісно, а якісно.

Більш детально про це розповів політолог, громадський і культурний діяч Олесь Доній.

Олесь Доній:

Однозначно потрібно. Бодай через те, що в Україні, згідно зі соціологічними опитуваннями, за 2,5 років радикально змінилися соціологічні вподобання.

Нинішній склад ВР не відповідає настроям суспільства. Зокрема, йдеться про політичні сили, які утворюють нинішню неконституційну коаліцію. От «Народний фронт» зараз балансує у межах соціологічної похибки. Тобто падіння його рейтингів з 20% до 1% хіба не є причиною для виборів? У нормальній європейській країні вони були б однозначно: там вважають, що такі цифри можуть призвести до кризи. Але ми, на жаль, в Україні.

Більше того: нам однозначно потрібно провести ще й дочасні вибори президента. Уся повнота влади в Україні належить персонально Порошенкові.

Навіть згідно з Конституцією у Порошенка більше повноважень, ніж в усіх президентів на території Європи. Його випереджає за цим показником тільки Лукашенко. А враховуючи, що наш гарант сконцентрував у своїх руках ще й позазаконні важелі впливу, то можна говорити про створення авторитарного режиму ще на разі у легкій формі. Відповідно, для того, щоб його змінити, необхідно проводити дострокові президентські вибори.