2017 08 15 part
Закон про державне фінансування парламентських політичних партій – найганебніший політичний закон, який Верховна Рада прийняла в умовах перехідної політичної системи в Україні. У цьому переконаний громадський діяч та голова Волинської обласної організації політичної партій «Новий час» Андрій Франчук.
За його словами, сьогодні ми наочно пожинаємо «плоди» цього ганебного рішення.
Так політик прокоментував результати дослідження Комітету Виборців України, який проаналізував фінансові звіти парламентських політичних партій за ІІ квартал (квітень-червень) 2017 року. Головний висновок дослідження: партії масово скуповують рекламу для самопіару за державні кошти.
«Всі парламентські партії України – на 100 % підконтрольні олігархічним кланам. Вони не мають ні ідеології, ні лідерів, які здатні повести Україну вперед. Це старі політичні партії, які намагаються законсервувати діючу політичну систему, не пустити до влади нові партії та нових лідерів. Фактично вони працюють на шкоду, на знищення України», – вважає громадський діяч.
«Найгірше, що створена ситуація, коли я, як платних податків, маю фінансувати неприйнятні для мене політичні партії. Це нагадує ситуацію, коли в’язень фінансує свого ката», – підкреслив голова Волинської ОО «Нового часу».
«Політична система України має базувати на рівних умовах для всіх політичних партій, а не створення «тепличних умов» для кількох парламентських партій, які щороку створюють кишенькові «олігархічні коаліції», які ведуть до знищення р. Майбутнє України – це нові ідеологічні партії, які здатні зламати діючу кланово-олігархічну систему. І цей час прийде дуже швидко, незважаючи на всі потуги захистити систему», – підсумував Андрій Франчук.
Нагадаємо, у ІІ кварталі 2017 року «Народний Фронт» отримав з Державного бюджету України 28,4 млн грн, БПП «Солідарність» – 28 млн, «Самопоміч» – 25,1 млн, Опоблок – 12,1 млн, Радикальна партія Олега Ляшка – 9,5 млн, «Батьківщина» – 7,2 млн грн.