2017 08 28 govВсе, чим починає займатися український уряд починає видавати дуже неприємний запах.З іншого боку, наше громадянське суспільство намагається перебирати на себе певні функції уряду.
Про це в ефірі програми на телеканалі ZIK заявив Юрій Шевчук, мовознавець.
«Все, до чого торкається уряд, врешті-решт починає гнити та видавати дуже неприємний запах. З іншого боку, наше громадянське суспільство намагається перебирати на себе певні функції уряду. Те, що Порошенко не знайшов у своєму оточенні людей, яких би можна було призначити на міністерські посади і став запрошувати закордоном. Це про щось говорить. Говорить про самоізоляцію про обмеженість і відсутність зв’язку між пануючим класом, олігархатом і народом. В нас є тисячі українців з хорошою західною освітою, які є чесні і непідкупні. Їх можна було призначити. Натомість ці люди напевно не є на радарі у влади», – вважає пан Шевчук.
За словами Юрія Шевчука, політичні перемоги в Україні не мають присмаку компромісу, а є наслідком ситуації «хто кого розведе». Все відбувається в атмосфері «розвели, як котят».
«Я багато років живу в США і спостерігаю, як там роблять речі. Наприклад приймається закон, часом дуже контроверсійний. Що робить президент? Він виїжджає в подорож по всіх штатах. Він починає запевняти електорат у рації існування цього закону. В нас все навпаки. Закони приймаються в атмосфері «розвели, як котят». Політичні перемоги не мають присмак компромісу, а хто кого розведе. Це виглядає дуже штучне, відірване від імперативів щоденного життя пересічного українця. Наша політика не є репрезентативною», – переконаний мовознавець.
Натомість, як вважає пан Шевчук, українська влада наймає радників з-за кордону, які не мають уяви, в якій вони країні.
«Те, що вони роблять це наймають, радників з закордону. Якихось Манафортів, які не мають уяви, в якій вони країні. Це відбувається без кінця і без краю», – зазначив Юрій Шевчук.