2017 08 28 dep
Верховна Рада має ухвалити новий закон про вибори народних депутатів України на пропорційній основі. Про це заявив громадський діяч, голова Хмельницької обласної організації політичної партії «Новий час» Денис Куруца.
За його словами, українці мають голосувати за ідеології партій, а не за старих-нових вождів.
Так політик прокоментував інформацію в мережі про можливий старт виборчої кампанії до Верховної Ради вже осінню 2017 року.
«Проводити парламентські вибори за старим законом – це злочин проти України та українського народу. Мажоритарні округи куплять олігархи різних мастей, латифундисти та їх ставленики, а по списку пройдуть знову всі старі партії. Тобто після нових виборів ми будемо мати ту ж Верховну Раду з тими ж самими політиками і будуть керувати «олігархічні коаліції», – вважає громадський діяч.
«Вихід з цієї ситуації – новий закон про вибори, який скасує мажоритарку, а запровадити відкриту пропорційну систему з регіональними списками. Тобто виборець сам обирає і партію, і депутати, який до того ж буде представляти його регіон. Ми маємо навчити українського виборця голосувати по-європейськи – за ідеологію, а не по совєтськи – за вождів», – підкреслив голова Хмельницької ОО «Нового часу».
«Якщо буде запроваджена така система і буде зменшених прохідний барєр (зараз 5 %) у Верховну Раду пройдуть нові ідеологічні партії різних спектрів. Це дасть змогу зруйнувати теперішнє «акціонерне товариство закритого типу» Верховна Рада України, де одні ж і ті самі депутати обираються по колу. І дуже часто від різних партій», – підсумував Денис Куруца.