2017 09 05 sad
Неможливість записати дитину у дошкільний навчальний заклад – це грубе порушення статі 53 Конституції України. У цьому переконаний громадський діяч, голова Черкаської обласної організації політичної партії «Новий час» Ігор Марінченко.
Він процитував статтю 53: Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічно ї, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
Так політик прокоментував катастрофічну ситуацію з правом дітей на дошкільну освіту.
«Прем’єр-міністр заявив, що у чергах до дитсадків стоїть 65 тисяч дітей. Можете сміливо множити цю цифру на 2. У більшості великих та середніх міст України до дитсадків не можуть потрапити майже половина дітей. І вирішити цю проблему можуть лише радикальні кроки», – вважає громадський діяч.
«Кожен чиновник дає присягу державного службовця, де клятвено обіцяє дотримуватися Конституції України. Тому, якщо керівник обласної чи районної державної адміністрації нічого не робить для забезпечення дітей місцями у садках, його треба «гнати в шию» з посаду. Якщо це стосується міського голови або голови об’єднаної тергромади – це юридична причина для його відставки (зрада присяги) та оголошення перевиборів», – зазначає голова Черкаської ОО «Нового часу».
«Черги у дитячі садки виникли саме завдяки недолугій та злочинній політиці державних адміністрації та мерії міст. У 90-і на початку 2000-х були продані або зруйновані тисячі дитячих садків. На їх місці тепер стоять новобудови, власники яких лише продають житло, але не відкривають нових шкіл та дитячих садків. Відсутність такої норми у договорі з забудовників – доказ незаконних дій місцевих адміністрацій. Якщо б завтра були відправлені у відставку голови десяти областей, сотні районів, де найбільші черги до дитсадків, а також оголошено про вибори мерів у декількох обласних центрах, з’явилися б всі шанси на виправлення ситуації. Чиновники відразу б почали знаходити приміщення для нових дитячих садків. До цього їх змушує присяга», – підсумував Ігор Марінченко.