2017 09 20 dobr
Народний депутат України Добродомов Дмитро Євгенович ознайомився з протоколом про адміністративне правопорушення за фактом вчинення ним правопорушення, пов’язаного з корупцією, виявленого в процесі повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Добродомов Дмитро Євгенович не визнав себе винуватим у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого статтею 1724 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надав письмові пояснення.
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
За положеннями Конституції України, Закону України «Про статус народного депутата України», Закону України «Про запобігання корупції» народний депутат не має права займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов’язків народного депутата час.
Народні депутати України здійснюють повноваження представників Українського народу у Верховній Раді України та присягають дотримуватися Конституції України та законів України.
Водночас народний депутат України Добродомов Дмитро Євгенович за договором надання послуг від 12 лютого 2016 року з ГО «Центр громадянських ініціатив» взяв на себе зобов’язання від імені Замовника (ГО «Центр громадянських ініціатив») в рамках Восьмого форуму мережі вільних місцевих політиків «Регіональний та місцевий розвиток: українська практика та міжнародний досвід», що відбувся 12-14 лютого 2016 року у м. Одесі, надати послуги з проведення лекцій до теми заходу та провів 12 лютого 2016 року під час виконання обов’язків народного депутата (робота в комітетах, комісіях і фракціях) у м. Одесі лекцію, за що отримав 19 лютого 2017 року дохід у сумі 5278,39 грн.
За Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальна заробітна плата в Україні становить 3200 гривень у місячному розмірі.
У свою чергу проведення лекції на виконання взятих за договором зобов’язань від імені юридичної особи надати послуги з проведення лекцій не може бути віднесено до викладацької діяльності, адже відповідно до положень Закону України «Про вищу освіту» викладацькою діяльністю є викладання науково-педагогічними, науковими та педагогічними працівниками вищого навчального закладу навчальних дисциплін відповідної освітньої програми за спеціальністю (пункт 1 частини першої статті 58 Закону України «Про вищу освіту»), якість якого контролює керівник відповідної кафедри (частина сьома статті 35 Закону України «Про вищу освіту»).
В силу приписів статті 257 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про вчинення адміністративного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення буде надіслано уповноваженою особою до місцевого загального суду за місцем вчинення правопорушення з одночасним повідомленням про складення протоколу органу державної влади, де працює особа, яка притягається до відповідальності.