2017 09 20 ode
Державну служба з надзвичайних ситуацій України протягом правління Віктора Януковича системно знищували, як і Збройні сили України. Про це заявив громадський діяч та голова Одеської обласної організації політичної партії «Новий час» Михайло Яковлєв.
За його словами, основна причина жахливої трагедії в одеському таборі «Вікторія» – розвал рятувально-пожежної служби.
Нагадаємо, в ніч проти 16 вересня в одеському таборі «Вікторія» сталася масштабна пожежа. На той момент у таборі перебувало 42 дитини. Троє з них загинули, двох госпіталізовано. Кримінальне провадження відкрито за ознаками ч. 2 ст. 270 КК України («Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки»). Директора табору було затримано за ст. 208 КПК.
«Після Революції Гідності та агресії Росії, в Україні швидкими темпами відновлюється міць української армії. Однак цього не скажеш про пожежно-рятувальну службу. Після того, як рятувальну службу позбавили власного міністерства (Міністерство з надзвичайних ситуацій) і звели до рівня державної служби, фінансування скоротилося в рази. Але обов’язки та об’єми робіт рятувальників лише збільшилися, у тому числі й через АТО на Донбасі. Після 2014 року ситуація не змінилася», – констатує факт громадський діяч.
«Тобто через відсутність фінансування, багато обов’язкових перевірок працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій є по-суті формальністю, перевірка відбувається лише «в журналі перевірок». Саме цим можна пояснити і несправну пожежну сигналізацію в таборі «Вікторія», – вважає голова Одеської ОО «Нового часу».
«У даному випадку треба покарати усіх винних, в тому числі працівників ДСНС. Однак треба розуміти, щоб унеможливити такі трагедії у майбутньому необхідно змінити теперішню систему, зупинити руйнування пожежно-рятувальної служби. Можливий варіант – відновлення Міністерства з надзвичайних ситуацій з відповідним фінансуванням та контролем», – підсумував Михайло Яковлєв.