2017 09 22 gro
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що готовий піти у відставку з посади, якщо йому не вдасться провести пенсійну реформу.
Про це сказав глава уряду в ефірі телеканалу «112.Україна» 21 вересня.
«Із 1 жовтня 5 мільйонів 620 тисяч українських пенсіонерів отримають підвищену пенсію, і достатньо істотну. Якщо я цього не зроблю, будь ласка, я готовий тоді піти у відставку», – сказав Гройсман.
У той же час, Гройсман висловив упевненість, що Верховна Рада все ж підтримає пенсійну реформу, а Кабінету Міністрів вдасться її реалізувати.
«Я знаю, що ми це зробимо спільно з коаліцією і президентом. Узгодимо ці рішення, вони будуть підписані президентом, і ми їх втілимо», – підсумував прем’єр-міністр.
Нагадаємо, 21 вересня депутати Верховної Ради відмовилися підтримати пропозицію спікера парламенту Андрія Парубія працювати у четвер без перерв до завершення розгляду законопроектів судової та пенсійної реформ.
У фракції БПП прогнозують, що Верховна Рада повернеться до проекту пенсійної реформи на початку жовтня.
У червні Кабінет Міністрів вніс у Верховну Раду пакет законопроектів щодо пенсійної реформи.
Повідомлялося, що проект пенсійної реформи, схвалений Кабінетом Міністрів України, передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії з 15 років до 25 років у 2018 році.
Починаючи з 1 січня 2019 року, людям, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.
Ті ж громадяни, в яких відсутній страховий стаж тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги по досягненні 65 років, виходячи із сукупного доходу сім’ї.