2017 09 22 don
Більшість законопроектів сьогодні розглядається не у сесійній залі Верховної Ради і, навіть, не в Кабміні, а в Адміністрації Президента. Несамостійність в ухваленні рішень призвела до того, що Рада ще кілька каденцій тому перестала бути парламентом.
Про це заявив політолог Олесь Доній.
«Верховна Рада припинила бути парламентом ще кілька каденцій тому. У нас не розглядаються законопроекти, а іде скорочена процедура. А якщо ж є повноцінна процедура з поправками, то ці вони розглядаються не в сесійній залі, а голоси вже наперед визначені. Як правило, законопроекти розглядаються навіть не Кабміні, а в Адміністрації Президента», – вважає Олесь Доній.
Тому, за його словами, яка б розумна та грамотна правка не була, вона не буде проголосованою.
«Голосування іде не обов’язково «кнопкодавством», воно іде за вказівкою. Депутат припинив бути діячем згідно власного сумління, він діє виключно згідно вказівки зверху. Тому тут ми розглядаємо лише пародію на парламентаризм», – заявив політолог.
На його думку, формально така інституція як парламент існує, а насправді від парламентаризму є лише назва.
«Тому ми можемо аналізувати лише вже затверджені, а не проголосовані закони, доля яких визначається не в сесійній залі, а в Адміністрації Президента», – зауважив експерт.
За його словами, за часи незалежності Україна лише відступає від парламентаризму, тому що справжнім парламентом, як це не дивно, була лише Верховна Рада УРСР, яка обиралася в 1990-му році.
«Там була реальна можливість переконати своїх опонентів. На той момент опозиція мала лише третину голосів, тим не менше, так званих «червоних директорів», які складали парламентську більшість, можна було переконати силою аргументів. Тому Верховна Рада УРСР приймала абсолютно проривні документи, деякі з яких є зараз основою української незалежності – Декларація про суверенітет та Акт проголошення Незалежності», – каже екс-нардеп України.