2017 09 22 zak
Звернення політичної партії «Новий час» щодо ситуації у Закарпатській області

У зверненні Закарпатської обласної ради є всі ознаки сепаратизму та протидії виконання Конституції та законів України. Тому ситуацією у Закарпатській області має терміново зайнятися Служба безпеки України.

Нагадаємо, закарпатські депутати просять Президента не допустити введення в дію закон «Про освіту». Відповідне звернення депутати прийняли під час засідання восьмої сесії обласної ради. Відтак, закарпатські депутати просять Президента ветувати цей закон.

«З такого ж внутрішнього опору україномовній освіті розпочиналися сепаратистські тенденції в Криму та на Донбасі. Місцеві ради приймали рішення про закриття українських шкіл та скорочення українських класів, фактично зачищаючи у цих регіонах україномовну освіту. Як наслідок, на цих територіях з’явилися російські танки», – йдеться у зверненні партії.

«Рішення Закарпатської обласної ради можна трактувати як заклик до невиконання базового закону Української держави – закону «про освіту», який гарантує дотримання норми Конституції України про єдину державну українську мову. Апеляція закарпатських депутатів до Європейської хартії регіональних мов теж абсолютно безпідставні. Європейська хартія захищає мови національних меншин, які перебувають на межі знищення. Угорська, румунська, словацька чи молдовська мови, які поширені на окремих територіях Закарпатської області – це державні мови і їм не загрожує зникнення», – наголошується у зверненні «Нового часу».

«Також характерно, що звернення проти україномовної освіти підтримали депутати з партії угорців, Відродження, Опозиційного блоку, а також Блоку Петра Порошенка. Це доводить, що «старі» політичні партії (які є антагоністами лише на словах) та партії, які фінансуються з-за кордону об’єдналися заради антиукраїнської справи. Зважаючи на це, що виконавчі органи влади на Закарпатті також контролюють ці партії – створюється реальна загроза територіальній цілісності України. На Донбасі на початку 2014 року голови РДА, міські голови та місцеві ради активно підтримували сепаратистів, тим самим підштовхнувши цей край до кривавої війни. Є всі підстави говорити, що антиукраїнські сили готують схожий сценарій і для Закарпаття.

Тому Закарпатська обласна рада має бути розпущена, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який підтримав скандальне рішення, має бути відправлений у відставку, а СБУ має відкрити кримінальне провадження проти депутатів, які проголосували за звернення проти закону «Про освіту», – вимагає партія «Новий час».