2017 10 10 dub
НАБУ за погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернувся до суду з проханням «засекретити» дані свідків та провести «таємний» допит у справі про розтрату 12 мільйонів державних коштів на закупівлі мостових конструкцій. Така потреба виникла через існування «реальної загрози життю та здоров’ю» особи. У справі йдеться про підозру у систематичному розкраданні коштів «Укрзалізниці» в особливо великих розмірах фірмами, наближеними до нардепів братів Дубневичів. А саме ТОВ «Корпорація КРТ» та їхніх дилерів «Експозиція» та «Арго». Справа була відкрита у липні 2016 року, у січні 2017 – детективам НАБУ було надано доступ до ключових документів. Зловживання, ймовірно, настільки очевидні, а слідство настільки успішне, що залякування свідків залишається останнім аргументом, аби уникнути відповідальності.
Про це йдеться в матеріалах судової справи Солом’янського райсуду м. Києва у рамках провадження №52016000000000250 від 20 липня 2016 року, інформує «Залізниця без корупції».
В ухвалі від 20 січня зазначається, що детективи НАБУ дослідили зловживання службових осіб Філії «Центр забезпечення виробництва» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» при закупівлі деталей для залізничних мостів впродовж 2015 та 2016 років. У цей період закупівля комплектуючих відбувалась за посередництвом ТОВ «Корпорація КРТ» та її дилерів.
У 2015 році сума торгів становила 28,7 млн грн, а у 2016 сума збільшилась майже вдвічі. До того ж, закупівля відбувалася грубо, нахабно та з величезними надбавками. Тобто на тендері у 56 млн грн, нічого не виробляючи, а будучи лише посередником посередників, ТОВ «Корпорація КРТ» братів Дубневичів заробила, як мінімум, 12 млн грн.
«Слідством встановлено, що ТОВ «Експозиція» та ТОВ «АРГО» складають одне одному технічну конкуренцію та представляють інтереси одного постачальника, а саме ТОВ «Корпорація КРТ». Продукція, яка була предметом вищезазначеної закупівлі, виробляється та реалізується ТОВ «Евромост» й поставляється через ТОВ «НАН» до ТОВ «Корпорація КРТ», а в подальшому на ТОВ «Експозиція» за цінами, які на 29,3% нижчі від пропозиції ТОВ «Експозиція», яку було акцептовано, що в грошовому виразі становить більш ніж 12 млн грн», – йдеться у матеріалах судового провадження.
Аналізуючи закупівлі впродовж двох останніх років, детективи НАБУ вирішили також з’ясувати, як відбувались торги і у 2014.
«У зв’язку із зростанням очікуваної вартості при проведенні вказаних закупівель у 2015-2016 роках, виникла необхідність у дослідженні формування очікуваної вартості упродовж 2014 року».
А далі сталося нечуване у новій антикорупційній практиці України – на адресу свідків почали надходити реальні погрози. Виглядає, слідство надто близько підійшло до розкриття масштабних зловживань службовців «Укрзалізниці» та бенефіціарів розкрадань.
Виходячи з цих обставин, суд прийняв ухвалу, якою дозволив: «Провести допит свідка, до якого застосовано заходи безпеки, з використанням технічних засобів з іншого приміщення, у тому числі за межами приміщення суду, або в інший спосіб, що унеможливлює його ідентифікацію».
Обґрунтовуючи таку потребу детективи НАБУ зазначили: «у органа досудового розслідування є достатні підстави вважати про наявність обставин, які можуть вплинути на достовірність чи повноту показань свідка, а також наявні обставини існування небезпеки для життя і здоров’я свідка у даному кримінальному провадженні».
«Таємний» допит свідка у цій справі проведений 29 вересня.
Нагадуємо, кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Корпорація КРТ» є народні депутати брати Богдан та Ярослав Дубневичі.
Згідно даних «аналітичної системи YouСontrol» засновником та кінцевим бенефіціаром «Експозиції» є Андрій Бохенок, а уповноваженою особою, директором – Михайло Врублевський. Фірма зареєстрована у м. Городок Львівській обл. по вул. Комарнівська, 66.
Як зазначають «Наші гроші. Львів», там же прописане ТОВ «Квадрохім», співвласницями якого є Наталія Дубневич – дружина Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич – дружина Богдана Дубневича.
А фірма «Арго» взагалі замітає сліди і вдалася до перейменування. За даними «аналітичної системи YouСontrol», з 19 червня 2017 року вона носить назву ТОВ «Ельмаш 2017» та перереєстрована у Запоріжжі, вже двічі змінивши місце прописки. Засновником та керівником фірми зараз є Валентин Кулішенко.