2017 10 19 sud
Президент Петро Порошенко закликає депутатів створити робочу групу з напрацювання законопроекту про створення Антикорупційного суду.
Про це на брифінгу після погоджувальної ради заявила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає Українська правда.
«Президент закликає парламент створити робочу групу і напрацювати законопроект, який подати на узгодження, і він його – узгоджений з усіма фракціями – внесе в парламент, визначить його як невідкладний і запропонує Верховній Раді невідкладно розглянути цей спільний законопроект», – сказала Луценко.
Вона додала, що у бюджеті на 2018 рік уже передбачена достатня сума коштів для створення і фінансування Антикорупційного суду.
Порошенко також закликає включити законопроект про зняття депутатської недоторканності до порядку денного парламенту.
«Щоб зняти будь-які інсинуації, щоб залишитися послідовним, президент вніс черговий законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів. Номер законопроекту 7203. Він уже зареєстрований у Верховній Раді. Президент визначив цей законопроект як невідкладний, тому він закликає цей законопроект включити до порядку денного», – сказала Луценко.
Щодо вимоги про зміну виборчого законодавства, то, за словами представника президента, з цим має визначитися сама Верховна Рада.
«Третя вимога – це вимога про зміну закону про вибори. Президент неодноразово закликав депутатів, як коаліції, так і опозиції, сісти, провести консультації. Бо це питання самого парламенту – як вони планують провести наступні, чергові, вибори до Верховної Ради», – сказала Луценко.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект №7203 про внесення змін до статті 80 Конституції України стосовно недоторканності народних депутатів.
Як відомо, у законопроекті президента пропонується викласти статтю 80 Конституції таким чином: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп».
При цьому з даної статті президент пропонує вилучити, що «народним депутатам гарантується депутатська недоторканність» і що «народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».
У разі ухвалення пропозиції президента, цей закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.