2017 10 19 ned
У законопроекті «про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)», який вніс на розгляд Верховної Ради Президент Петро Порошенко, пропонують скасувати депутатську недоторканність з 2020 року.
Про це йдеться у Проекті Закону, який опублікували на сайті Верховної Ради.
«Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Передбачається, що Закон набере чинності з 1 січня 2020 року», – йдеться у пояснювальній записці до документа.
На думку нардепа Сергія Лещенка, у цьому проекті «Порошенко підклав свиню».
«Цей законопроект повністю повторює депутатський, тільки з однією різницею – скасовувати недоторканність Порошенко хоче... з наступного скликання Ради. Тобто на його клан, який останні три роки грабує Україну, ці поправки поширюватися не будуть», – зазначив пан Лещенко на своєму Facebook.
Він додав, що його однодумці хочуть скасувати недоторканність до весни 2018 року та розглядати поправки у прив’язці до закону про процедуру імпічменту президента.
На сторінці пана Лещенка свій коментар залишив і позаштатний радник Президента Олег Медвєдєв.
«Сергію, недоторканним ти особисто більше подобався би Президенту. 2020 рік це єдина можливість, і то не стовідсоткова, зібрати 300 голосів. Ви ж тільки вимоги формуєте, а самі більше трьох голосів не зберете. А йому триста треба набрати», – зазначив він.