2017 10 24 ani
Нардепи України хочуть зобов’язати українців реєструвати домашніх тварин та платити за них 180 гривень. Відповідний законопроект №7220 від 20.10.2017 опублікований на сайті ВР.
За цим документом, реєстрації будуть підлягати всі тварини, віком від 2 місяців – після неї тварині видадуть довічний порядковий номер, який прикріплюватиметься до нашийника.
При цьому буде введений новий збір на домашніх собак і котів в розмірі 180 гривень за реєстрацію.
Крім того, серед іншого, українців зобов’яжуть при переїзді повідомляти в 5-денний термін ветеринарну службу про наявність у них вихованців; введуть обов’язкове відвідування ветеринарних клінік – не рідше, ніж раз на три роки; заборонять розводити потомство на дому – це доведеться робити виключно в ліцензованих племінних розплідниках і кінологічних клубах, що мають ліцензію.
На думку двадцяти депутатів, які підписалися під цим законопроектом, контроль за дотриманням всіх нововведень має здійснювати Нацполіція – силовики зможуть приходити до українців додому і перевіряти, чи носить їхній кіт нашийник; чи в належних умовах утримується собака; чи не виникло у домашньої тварини «незаконної» вагітності, а також тимчасово вилучати тварин до суду.
«Постійним джерелом поповнення популяції безпритульних тварин є власницькі тварини. Неконтрольовані або небажані приплоди, залишені просто неба на вулиці, загублені або викинуті живі «іграшки», свідоме залишення тварин без нагляду – все це призводить до регулярного збільшення популяції безпритульних тварин. Отже очевидним є факт, що регулювання та зменшення кількості безпритульних тварин можливе тільки за умови налагодженого контролю за чисельністю, в першу чергу, власницьких тварин», – мовиться у пояснювальній записці до законопроекту.