2017 10 24 vib
Дострокові парламентські вибори в Україні без системної зміни виборчої системи перетворяться на змагання «старих» проти «старих». У цьому переконаний громадський діяч, голова Кропивницької обласної організації політичної партії «Новий час» Станіслав Балацький.
За його словами, щоб дострокові вибори дійсно змінили ситуацію в державі необхідно змінити не лише закон про вибори, а всю діючу виборчу і політичну систему.
Так політик прокоментував можливість проведення дострокових парламентських виборів.
«Треба змінити виборчий закон і запровадити парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими списками. В українських реаліях – це найпрогресивніша система. Однак цього замало. Необхідно позбавити діючі старі парламентські партії бюджетного фінансування. Зараз за статистикою руху «Чесно» та «Комітету виборців України» ці кошти старі партії використовують виключно на власну політичну рекламу. За ці кошти можна забезпечити ефірний час на основних телеканалах для висвітлення політичної позиції та ідеології для непарламентських нових партій», – запропонував громадський діяч.
«Діюча політична система в Україні працює так, щоб вища політика була акціонерним товариством закритого типу, куди не мають допуск нові ідеологічні політичні партії. Прикро, що це відбувається за державний кошт. Як наслідок у Верховній Раді засідають десятиліттями ці ж самі «обличчя», – підкреслив голова Кропивницької ОО «Нового часу».
«Тому без зміни системи на дострокових виборах за кошти держави та олігархів знову буде змагатися «старі» партії, які зараз при владі, та «старі» партії, які зараз почали декларувати свою опозиційність. Після виборів ситуація не зміниться. Може лише статися, що «старі» опозиціонери стануть «старою» владою, а теперішня «стара» влада – «старою» опозицією. А система залишиться такою ж гнилою», – підсумував Станіслав Балацький.