2017 10 31 otgНайголовнішим результатом виборів 29 жовтня є збільшення фактично на третину інституційних об’єднань територіальних громад. Після цих виборів в Україні буде вже понад 600 ОТГ.
Про це заявив політолог, голова центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Віктор Таран.
«І це свідчить про те, що реформа децентралізації зробила різкий стрибок вперед. Тобто ще більше громадян отримали нові можливості – фінансові, організаційні, бюджеті, соціальні. І це знову ж таки говорить про те, що ця реформа продовжиться. Для мене це найголовніший результат», – зазначив він.
Стосовно політичної складової і наповнення цих місцевих рад, де, за попередніми даними, більшість матимуть парламентські партії, політолог зазначив, що перемогу на цих виборах здобули ті політичні сили, які мають відповідну інституційну спроможність.
«У них є розгалужена мережа, упізнаваність на центральному та місцевому рівнях, відповідні фінансові та організаційні ресурси. Йдеться, насамперед, про дві партії – БПП та «Батьківщину». Якщо говорити про нові партії, то результат, коли «Сила людей» перемагає тільки в одній ОТГ лише показує інституційну здатність цих партій. І це вкотре засвідчує: якщо ми хочемо якісних змін в політиці, то цим новим партіям чи новим обличчям слід об’єднуватися, формувати спільні команди й позиції, об’єднувати ресурси. І тільки так у них є шанс кинути виклик умовно старшим партіям та перемогти їх. В іншому випадку якщо умовно молоді партії не навчаться об’єднуватися, то на виборах і далі перемагатимуть лише старі сили», – підкреслив Віктор Таран.
У неділю, 29 жовтня, в Україні проводили вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах. Тут мали залучити понад 1,3 мільйона мешканців.
За даними «Опори», явка на цих виборах становила 48,2%.