2017 11 07 pol
На думку директора архіву СБУ Андрія Когута, представники польської влади змагаються між собою, хто краще відстоїть права Польщі, вплутуючи сюди Україну.
Про це він написав у своїй сторінці на Facebook.
При тому, погіршення взаємних відносин, за його словами, завжди можна спихнути на Україну.
«А що при цьому буде зруйнований капітал добросусідських відносин, так то ж завше можна спихнути на «варварів сходу». Головне зліпити в медіа образ ворога, через який можна пояснити всі власні невдачі і проти якого ж оголосити хрестовий похід», – пише Когут.
За його словами, прикро, що від таких дій страждають як українці, так і поляки. Хоч усі все розуміють, але ні на що не впливають.
На його думку, уся ця ситуація пов’язана із візитом президента Польщі до України.
«Спочатку я не міг зрозуміти, чому саме зараз почалося нагнітання антиукраїнської ситуації в Польщі. А потім побачив, що це ж має бути візит Президента Дуди до України і це доволі багато чого прояснило (на жаль)», – пише директор архіву СБУ.
Андрій Когут сподівається, що, зрештою, ситуацію вдасться заспокоїти і продовжиться нормальна співпраця. Хоч і польська влада має переглянути свої погляди про Україну.
«А от коли польський політикум зможе глянути трохи вище свого носа і перестане розцінювати внутрішні справи України як свої власні – це питання відкрите», – наголошує Когут.
Нагадаємо, нещодавно кілька польських політиків, серед яких глава МЗС країни Вітольд Ващиковський, звинуватили Україну у поганому ставленні до відновлення польських місць пам’яті. Згодом керівник МЗС Польщі детальніше розповів, що саме не так у відносинах обох країн.
Ця думка обурила директора УІНП Володимира В’ятровича, який у відповідь звинуватив польських представників у небажанні знайти компроміс у цих питаннях.
Все ж основні точки конфлікту, які виникають між країнами, базуються на історичній та освітній основі.
Крім того, нещодавно пан Ващиковський перебував з візитом у Львові, де відмовився зайти до музею «Тюрма на Лонцького».
Главі польського МЗС не сподобалося, що директор музею вважає, що у 1918 році Польща окупувала Західну Україну.