2017 11 15 MVSUkraine
Слід реформувати Міністерство внутрішніх справ та створювати відповідні групи слідства і реагування на надзвичайні ситуації. Адже вони виходитимуть за межі звичайної поліцейської діяльності. Відповідно, тоді будь-які надходження в Мінооборони сприйматимуть, як заходи спрямовані на збільшення безпеки, без загрози побудови в країні поліцейської держави.
Про це заявив політичний експерт Олександр Солонтай.
«Найбільшою проблемою у побудові поліцейської держави є не наявність фінансування для Міністерства внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, а відсутність реформування цих установ. Те, що ми маємо неефективну Генеральну прокуратуру – доконаний факт. Міністерство внутрішніх справ ж, фактично, за рахунок Національної гвардії, добровольчих батальйонів і силових підрозділів, стало ще однією армією до Міністерства оборони. Просто у нас не повинно бути двох армій», – наголосив Солонтай.
Він вважає, що для функціонування лише однієї армії потрібно реформувати Міністерство внутрішніх справ та перетворити його у цивільні сервіси.
«Треба зробити лише відповідні групи слідства і реагування на надзвичайні ситуації, які виходять за межі звичайної поліцейської діяльності безпеки та охорони громадян. Відповідно, тоді не буде проблеми, бо кожне збільшення в міністерство охорони, буде збільшенням нашої безпеки, без загрози побудови в країні поліцейської держави», – наголосив він.
Також, на його думку, Служба безпеки України повинна перестати концентруватися на процесах, пов’язаних із українським бізнесом, а зайнятися зовнішньою контрдіяльністю. Якщо збільшити фінансування на силовий блок, то проблема поліцейської держави зникне.
«Збільшення грошей на силовий блок, зокрема на Міністерство оборони, на повітряні війська, на прикордонну службу, на те, щоб покращити реагування тої ж самої Нацгвардії, підпорядкованої армійцям, зніме усю проблему. Ми будемо розуміти, що це не війна проти громадян, а проти ворога, який реально є в Україні. Це нікому не потрібно доводити. Тому я тут проблеми не бачу. Адже, вона є у відсутності реформ, а не в сумі фінансування», – переконаний Солонтай.
Разом із тим, аналізуючи далі проект бюджету на 2018 рік він наголосив: існують і нюанси у сумах фінансування на соціальні видатки.
«У 2018 році виникне дуже дурна ситуація, коли уряд скаже, що зберіг стандарти, розширив і навіть збільшив певні суми, мовляв, по гроші людям потрібно йти в місцеві органи влади. Ви ж пам’ятаєте: весь минулий рік ми говорили, що у місцевих бюджетах багато грошей. Але, на справді, у багатьох місцевих громадах таких коштів просто не буде. Тож, щоб виконати ці зобов’язання, буде зупинено ремонти доріг, реорганізації шкіл, садочків, лікарень. Тому на мою думку, уряд не правий, коли подає державний бюджет на 2018 рік із завищеними соціальними видатками, за які збирається платити з кишень місцевих бюджетів», – додав він.