2017 11 24 vak
Реальні рейтинги кандидатів на вибори Президента України проявляться лише на початку виборчої кампанія – наприкінці 2018 року. Але те, що український музикант Святослав Вакарчук може бути одним із фаворитів президентських виборів, – поза сумнівом.
Про це повідомив політолог Володимир Фесенко, коментуючи оприлюднені днями результати соціологічних досліджень щодо президентських виборів в Україні.
«Щодо двох фаворитів – Президента Порошенка та Юлії Тимошенко – тут немає нічого нового, вони і раніше очолювали рейтинги. За деякими опитуваннями, попереду була Тимошенко, за деякими – Порошенко. Я розмовляв з представниками різних соціологічних центрів на тему появи цього великого опитування, вони мені підтверджували: дійсно, унаслідок певних позитивних соціально-економічних тенденцій, зокрема, підвищення пенсій восени трошки зросли рейтинги Порошенка. А у Тимошенко навпаки відбулося деяке просідання у зв’язку з тим, що знизилася її активність», – зазначив В.Фесенко.
Політолог зазначив, що не здивований рейтингами Святослава Вакарчука, який може бути серед фаворитів президентських виборів.
Читайте також: Вакарчук – президент? Медійне обличчя не обов’язково дорівнює професіоналізму
«Щодо Вакарчука – те, що в нього помітні рейтинги, не викликає сумніву. Інша річ – різні опитування, різних центрів дають різні рейтинги Вакарчука. Іноді вони суттєво відрізняються. Найвищі рейтинги дає «Социс», який був організатором цього великого опитування, проведеного чотирма центрами. Я не знаю, як розподілялася вибірка, скільки респондентів приходилося на кожен центр. Якщо там була велика вага «Социс», то це обумовило більш значний рейтинг Вакарчука», – зауважив В.Фесенко.
Разом із тим, додав політолог, є тенденція, яка підтверджується іншими опитуваннями: зросли рейтинги не тільки Вакарчука, а й Анатолія Гриценка, навіть, Валентина Наливайченка. Загалом соціологи вказують на прошарок активних виборців (близько 20%), які не хочуть голосувати за Порошенка чи Тимошенко.
«Якщо сумувати рейтинги Вакарчука, Гриценка і Наливайченка, а є ще Садовий. У нас достатньо багато людей, які не хочуть голосувати ні за Порошенка, ні за Тимошенко, ні за колишніх регіоналів, ні за Рабиновича та Ляшка. За кого їм голосувати? Є попит на «українського Макрона». Поки такого немає. Але претенденти потенційні вимальовуються. Серед потенційних кандидатів називають Вакарчука. Можна дискутувати: готовий він чи неготовий, дехто дивується, чому такі високі рейтинги. А чому ніхто не дивується високим рейтингам Рабиновича? Я би тут ще більше дивувався. Я спокійно до цього ставлюся – чи він (Вакарчук) третій, чи п’ятий. Зараз я би не поспішав із висновками», – додав В.Фесенко.
З його слів, реальні рейтинги конкретних кандидатів проявляться лише тоді, коли почнеться виборча кампанія – наприкінці 2018 року. «Зараз це все навіть не прелюдія. Це налаштування до майбутнього концерту. Ми ще не знаємо усіх виконавців, хто буде брати участь у цьому концерті. А це теж може впливати на ситуацію. Але те, що Вакарчук може бути одним із фаворитів президентських виборів і те, що є запит на нові свіжі обличчя – у мене немає жодного сумніву», – підсумував В.Фесенко.
Як повідомлялося, соціологи назвали лідерів майбутніх президентських перегонів: C.Вакарчук – третій.