2017 11 29 truba
Міністерство юстиції звернулося до Адміністрації Президента з листом щодо проведення люстраційної перевірки відносно новопризначеного директора ДБР Романа Труби, оскільки він таку перевірку не проходив.
Про це написала директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Анастасія Задорожна у facebook, опублікувавши відповідне звернення.
У зверненні вказується, що посада голови Державного Бюро Розслідувань відноситься до переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади на підставі критеріїв визначених законом «Про очищення влади».
У Мін’юсті зазначили, що у разі невиявлення підстав для застосування заборон, передбачених законом, особа може бути призначена на відповідну посаду.
«Дотримання зазначеного алгоритму проведення перевірки, передбаченої Законом, забезпечує якісне оновлення кадрів державної служби, що покладено в основу мети Закону України «Про очищення влади», – йдеться у зверненні.
Як відомо, 16 листопада комісія з обрання керівництва ДБР обрала директором Державного бюро розслідування Романа Трубу, а його заступниками – прокурора Ольгу Варченко й заступника екс-прокурора Києва Олександра Буряка.