2017 12 01 0112
1 грудня 26 років тому більше 90 % українців підтримали Акт проголошення Незалежності України.
Референдум за Незалежність продемонстрував єдність української нації у прагненні бути вільною, самостійною, самоврядною. Попри роки пригнічення авторитарним радянським режимом, українці збудилися, усвідомили себе єдиною нацією і обрали шлях Незалежності.
Референдум за Незалежність легітимізував Українську державу в очах міжнародного співтовариства. У перші дні після оголошення результатів Україну визнали Канада, Польща, Угорщина.
За 26 років з того часу Україна стала сильнішою. Нам довелося із зброєю в руках захищати свою Незалежність. Ми усвідомили цінність права бути вільними.
Сьогодні ми стоїмо на шляху великих змін. Змінюється світ навколо нас. На перший план виходить опора на власні сили. Від бажання кожного з нас підтримувати свою громаду, свою державу залежить, якою буде Україна у наступні роки, в якій країні будуть жити наші діти і внуки.
Незалежність далася нам великою ціною. Маємо проявити таку ж єдність у питанні проведення реформ, як проявляли її у 1991, коли голосували за Незалежність, як проявляли її у 2014, коли фактично з нуля створювали армію. Маємо навчитися брати на себе відповідальність, за свою родину, за свою громаду, за свою Україну.
Відповідальність, самоорганізація, самоврядність були сильними рисами української нації.
Ці риси дали нам державність багато років тому! Зараз вони повинні допомогти нам перебудувати нашу країну! Зробити її заможною і сильною!
Щиро вітаємо всіх українців із річницею Всеукраїнського референдуму за Незалежність!
Слава Україні! Слава українській нації!