2017 12 08 sob
Щодо усунення Єгора Соболєва із посади голови Антикорупційного комітету створено більше ажіотажу, ніж вага самої події. Це пов’язано із піаром пана Соболєва.
Про це в ефірі заявив політолог Олександр Мусієнко.
«Пана Соболєва усунули з посади голови антикорупційного комітету, мабуть, тому що він частіше перебуває на своєму виборчому окрузі в наметовому містечку біля парламенту, ніж безпосередньо на своєму робочому місці. Можливо це одна із підстав. Я хочу сказати, що не сталося абсолютно нічого екстраординарного, депутати скористалися своїм правом. Вони мають право змінювати голів комітету, змінювати заступників і секретарів. Це відбулося і все. І той ажіотаж, який створений пов’язаний з самою персони пана Соболєва, завдяки його піару», – переконаний політолог.
Окрім цього, пан Мусієнко відповів на припущення, що Єгора Соболєва могли усунути з посади через якісь рішення антикорупційного комітету. Безпосередньо сам Соболєв не може вплинути на рішення комітету, адже вони приймаються більшістю членів. Він зауважив, що комітет готує лише профільні законопроекти, за які потім голосує Верховна рада.
«Якщо не буде волі більшості комітету, то нічого пан Соболєв змінити не може, як і будь-який інший голова комітету. Буде зараз інший голова комітету і це не вплине на те, що буде закон про антикорупційний суд. Хоча він в принципі нам і не дуже потрібен, але разом з тим він буде прийнятий, тому що західні партнери тиснуть. Є багато інших факторів, крім Єгора Соболєва, які не можуть зупинити ці реформи. Для мене мораторій на землю це доленосніша новина, ніж відставка Єгора Соболєва», – констатує експерт.